W ostatnim czasie nie chciało mi się pisać o…

W sumie o wielu rzeczach, więc czuję się w obowiązku napisać o tym, o czym nie pisałem.

…o zamknięciu KŚ GRY

Bo na ten temat najlepiej wypowiadają się osoby, które spędziły tam kawał czasu – jak choćby Cubituss. Mnie KŚ GRY jawi się jako pierwsze medium, która postawiło casuali na długo przed tym, jak postawili na nich producenci gier (a i na długo przed zaadaptowaniem tego terminu przez elektroniczną rozrywkę). Obszerna instrukcja dotycząca pisania tekstów łamała najtwardszych autorów, zazwyczaj przyzwyczajonych do braku reguł w pisaniu o grach.

…o końcu świata

Bo całkiem serio o schizach związanych z Majami dyskutują osoby nierzadko inteligentne i niekiedy światłe, co każe się zastanowić, dlaczego nie robią tego co roku, gdy kończy im się własny kalendarz w kuchni. W obliczu takiego końca świata zazwyczaj wieszają kolejny, więc i Majowie niechybnie wykuliby własny, gdyby nie przetrzebiła ich cywilizacja zachodu (czy też wschodu w ich odniesieniu). Też ponoć inteligentna.

…o Google Zeitgeist 2012

Bo wstyd mi za ludzi wpisujących do wyszukiwarki formułę „play station”, zamiast jak każdy zainteresowany światem młody człowiek szukać tego, co w życiu ważne. Na przykład treści na Open Becie. O, a tak strollowałem guglających we wrześniu i październiku, żyłując SEO dla zabawy w tym wpisie.

…o premierze Nintendo w Polsce

Bo w sumie już o niej napisałem, a poza tym trudno nazwać premierą rzucenie garści konsol i drugiej garści gier do sklepów. Dystrybutorzy już zapowiedzieli, że gier do recenzji dla mediów nie będzie, nie będzie zatem również kolejnego kroku na drodze cyfrowej cywilizacji.

…o odejściu Krzyśka Gonciarza z tvgry.pl

Bo w tvgry.pl będzie się jeszcze pewnie pojawiał, większego wyjścia nie ma, skoro ponoć okres zakaz konkurencji musi liczyć nie w miesiącach, a w latach. Na pewno uderzy gdzieś poza grami. Co wychodzi mu świetnie, bo jak mało który sieciowy mózg potrafi sam stworzyć sieć społecznościowych powiązań między swoimi projektami i dowolnie żonglować publiką w zależności od celu. Krzyśkowi życzę powodzenia, a jak wcieli w życie kreację internetową, którą nieśmiało mu podpowiedziałem, to się pochwalę.

…o tym, że qam tworzy grę komputerową

…w której zamierza obśmiać wszystkie konwenanse i konwencje, którymi ogłupiają nas gry, a Wy możecie mu w tym pomóc dzieląc się swoimi propozycjami na jego stronie. Ja na pewno nie omieszkam, a pierwsze co mi przychodzi do głowy to dylematy moralne bohatera pojawiające się po levelu, w którym zaciukał 472 osoby.

…o tym, że Neo Plus zaliczy kolejny „okres świąteczny” i odchodzi z niego Grabarz

Bo to już wygląda na faktyczne konwulsje, a moment, kiedy ludzie przestają inwestować w medium z ciekawymi treściami, zazwyczaj wspierając się hasłem „przecież wszystko jest w internecie”, po prostu smuci. No to dalej, pokażcie mi inny tak ciekawy wywiad z Adrianem Chmielarzem, jak ten w ostatnim numerze.

…o najgorszym roku w historii mediów o grach i o tym, że tak naprawdę nie opłaca się już robić kolejnych pism i serwisów

Bo o tym napiszę w kolejnym wpisie.

Skomentuj via Facebook