Kolejny rarytas z serwisu technologicznego

wtorek, Listopad 6, 2012 , , Link 0

Obiecałem sobie, że więcej o cudach z serwisów technologicznych nie będę pisał, ale AntyWeb nie zwalnia tempa. Tym razem napisał całkiem serio tekst oparty na wymyślonym newsie z serwisu humorystycznego.

Obszerny wpis dotyczył rzekomego wydania Half-Life 3 ekskluzywnie na Linuxa.

Durne? Jak diabli. A jednak AntyWeb poświęcił tematowi dużo miejsca. Pisanie o plotkach i bzdurach, często niepotwierdzonych i idiotycznych, to sól działalności każdego serwisu internetowego. Szczerze mówiąc nie pamiętam jednak przypadku, by autor z taką pewnością zaufał źródłu, którym był… serwis humorystyczny słynący z absurdalnych wpisów.

Gdyby dyżur newsmana przypadł wcześniej, niewykluczone, że AntyWeb napisałby o tym, że PS4 będzie miało 25-letni cykl życia. Albo że premiery Halo 4 jednak nie będzie, bo IGN dał w recenzji raptem 9,8. Albo że umarł Geoff Keighley. No, to ostatnie brzmi wiarygodnie po ostatnich wypadkach.

Wpis na AntyWebie to mniej więcej ten kaliber, z którym mielibyśmy do czynienia, gdyby TVN24 podało newsa za TVN48. Albo gdyby „Newsweek” posłużył się doniesieniami ASZdziennika. Albo gdyby „Gazeta Wyborcza” powoływała się na ustalenia Faktoidu.

Oczywiście kto chce czytać o grach w serwisach, które się na nich nie znają, ma do tego pełne prawo. Szybciej niż reszta świata ucieszą się z Halo 5 na PS4 i Gran Turismo 6 na X720. Trochę nawet zazdroszczę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naprawdę, Half-Life 3 na Linuxa? xD

Skomentuj via Facebook